dijous, 16 de desembre de 2010

X Festival d’arts Marcials en Benefici de La Marató de Tv3

(Disseny Gràfic: Lluis Serra Pla)

Desè festival d’arts marcials en benefici de La Marató de Tv3
(Per la investigació de les lesions medul.lars i cerebrals adquirides)

El nostre amic Miquel Riera, ens ha fet saber que l’AJAE (Associació de Judo de l’Alt Empordà) torna un any més a col.laborar estretament amb la Marató de TV3.

En ha fet arribar el tríptic i la corresponent informació de les activitats que es durant a terme aquest diumenge dia 19 de desembre a Figueres.

Aquesta és la seva invitació:

Un any més, l’Ajae ens posem les piles per preparar la Xª edició de la Jornada d'Arts Marcials, conjuntament amb clubs de diferents arts marcials de la comarca i d'arreu, per col.laborar amb La Marató de tv3, aquest any destinada a la investigació de lesions medul.lars i cerebrals adquirides.

Hi participaran des dels més petits de 4 a 5 anys fins els més grans.

Les activitats es realitzaran de forma rotatòria.

El preu de la col.laboració és de 10€ per persona, i tothom que hi participi rebrà una samarreta commemorativa.

No cal dir que també podeu col.laborar com a voluntaris.

Per cel.lebrar el desè aniversari, tanmateix estem preparant activitats i tallers plàstics.

Diumenge al matí es faran classes i demostracions de Judo / Jiu-Jitsu / Karate / Kobudo / Aikido / Kung-fu / Kendo / Tai-txi / Taekwondo / Nanbudo i Kick-boxing, entre d’altres; així com inflables per als més petits i un taller de tangram i un de realització de pictogrames amb estampació.

PROGRAMA (Diumenge 19 de Desembre)

9.00 h > Inscripcions
9.30 h > Inici i escalfament
10.00 h > 1ª classe
10.30 h > 2ª classe
11.00 h > 3ª classe
11.30 h > 4ª classe
12.00 h > 5ª classe
12.30 h > Exhibicions
13.00 h > Final del festival

PER A MAINADA DE 4 A 8 ANYS
> 11.00 h
Inflables / Taller de Tangram / Jocs de taula
Taller d’estampació de pictogrames
> de 11.45 h a 12.30 (aprox.)
Classe de Jocs d’iniciació a la lluita

ORGANITZA:
AJAE

SENSEIS
Judo: Miquel Albalate, Lluís Gratacòs, Manel Català, Miquel Riera, Miquel Díaz, Gerard Garrote, Marc Gili, Marc Dailos Cerdà, Pedro Carpintero i Marius Samper.
Kick-Boxing: Emili Aspar
Karate i Kobudo: Pep Esteban
Kung-fu i Tai-txi: Josep Sivilla i Jordi Martínez
Nambudo-shin: Isidoro Morante
Aikido Yoshinkan: Iban Galindo
Jiu-jitsu: Josep Cruz i Juli Solera
Kendo: David Roig
Taekwondo: Javi Salas i Ciril Riera

CENTRES I ESCOLES COL.LABORADORS :
Gimnàs SAVAS (Figueres), Judo Albahnos Agullana, Judo Vilafant, Judo Llers, Judo Castelló d’Empúries, Judo Colera, Judo GEiEG (Girona), Judo Nova Unió (Lloret), Judo Sabadell, Karate Ashyura (Olot), Taekwondo Kihop (Figueres), Gimnàs Gimcol (Olot), Centre d’Esports d’Arts (Sarria de Ter, Girona), Gimnàs Màgic Màster (Olot), Ceip Llagut (Sant Pere Pescador), Ceip Dalí (Figueres), Ceip Josep Pallach (Figueres), Ceip Maria Àngels Anglada (Figueres), Ceip l’Amistat (Figueres), Ceip Sant Pau (Figueres), Col.legi La Salle (Figueres).

AGRAÏMENTS :
A totes les persones i clubs participants
Ajuntament de Figueres
Consell Comarcal de l'Alt Empordà
Consell Esportiu de l'Alt Empordà
Diputació de Girona
Serveis d’esports de la Generalitat de Catalunya
Federació Catalana de Judo i D.A.
Associació Voluntariat de l'Alt Empordà
Icon serveis informàtics
La Mussaranya

MÉS INFORMACIÓ :